nghia.info

Przeżyjmy to razem

Witaj ~GościuZaloguj/Zarejestruj

Witamy cię ~Gościu! Jeżeli jesteś u nas pierwszy raz i nie masz jeszcze konta, zapraszam cię do Rejestracji! Jeżeli zapomniałeś hasła, Przypomnij je!

We władzy ropy (2004)dodany: 13/03/2010

Gatunek:
Dokumentalne
Data Dodania:
13/03/2010
Wyświetleń:
1887
Komentarzy:
0
Opis: (krótkie streszczenie fabuły filmu):

Świat staje sie coraz bardziej uzależniony od ropy, a ochrona środowiska naturalnego coraz większym globalnym problemem. W ciągu ostatnich trzydziestu lat liczba samochodów w USA wzrosła trzykrotnie. Dzienne zużycie ropy w tym kraju wynosi ok. 14 litrów na jedną osobę. Każde gospodarstwo amerykańskie posiada średnio po dwa samochody, a prognozy na najbliższych 20 lat mówią, że zużycie ropy wzrośnie o połowę. Jednocześnie wszystko wskazuje na to, że zmienia się klimat: nagrzewa się Pacyfik, topnieją lodowce, umierają rafy koralowe, szaleją huragany. Ostatnie 10 lat to najcieplejsze lata tysiąclecia. Dwutlenek węgla i inne gazy akumulujące ciepło wydzielają się do atmosfery w wyniku procesu spalania ropy naftowej i jej pochodnych, co powoduje wzrost temperatury. Uzależnienie od ropy jest więc problemem wszystkich mieszkańców naszej planety. USA odmawiają podpisania Protokołu z Kioto, będącego planem globalnej redukcji zanieczyszczeń, podpisanego przez 125 państw świata. Według prezydenta Busha Protokół z Kioto bezpośrednio zagraża gospodarce amerykańskiej, a wolny rynek i niskie ceny są dla Amerykanów jak świętość.


We władzy ropy (2004)dodany: 13/03/2010

KomentarzeOpinie użytkowników

  • Psot: Jeszcze nikt tego nie komentował, może Ty to zrobisz... (dawno temu :))

    KategorieFilmy / Seriale

    Użytkowników:18220 Online:24 Zarejestrowanych dzisiaj:27 Filmów w bazie:7457 Odcinków Seriali:19816

    Uwaga, żaden z materiałów wideo nie jest hostowany na serwerze nghia.info. Serwis udostępnia tylko i wyłącznie informacje o filmikach, filmach i serialach oraz umieszcza linki do zamieszconych materiałów na serwisach hostujących np. (YouTube, MegaVideo, Vimeo). Wszelkie roszczenia prawne należy wnośić do administratorów serwisów udostępniającyh materiały. Serwis nghia.info nie odpowiada za materiały umieszczone przez użytkowników oraz ich komentarze.